Як відбувся захід “День здоров’я” у Божедарівській  громаді


Вчора, 05.12.2023р. провідні спеціалісти Дніпропетровського обласного ЦКПХ на чолі з заступником генерального директора Центру Інною Похмурко завітали до Божедарівської громади.

Захід розпочався з наради в Божедарівській селищній ради. У ній прийняли участь: голова Божендарівської селищної ради Володимир Дерко та його заступники; депутат Дніпропетровської обласної ради Анатолій Кукса; завідувач ВСП «Верхньодніпровський міжгромадський  відділ ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ України» Валентина Гладкова.

Також до спільної наради були запрошені медичні працівники та представники освіти Божедарівської громади.    

Темами обговорення стали питання:

 • впровадження Закону України «Про систему громадського здоров’я» та роль громад в цьому процесі. В своєму виступі Інна Похмурко зупинилась на ст 13. цього Закону, а саме на повноваженнях органів місцевого самоврядування у сфері громадського здоров’я. В цьому контексті на нараді були обговорені питання профілактики інфекційної та неінфекційної захворюваності у громаді, санітарно-епідемічна ситуація, а саме:
 • лікар з комунальної гігієни обласного Центру Світлана Чубукова зупинилась на питаннях щодо забезпечення населення Божедарівської СТГ якісним та безпечним питним водопостачанням з метою запобігання виникненню та розповсюдженню інфекційних і неінфекційних захворювань,  харчових отруєнь, в тому числі профілактики водно – нітратної метгемоглобінемії серед немовлят, дітей раннього віку та дорослих;        
 • фахівець відділу імунопрофілактики Дніпропетровського обласного ЦКПХ Олена Портняга нагадала про важливість щеплень з вакцинокерованих інфекцій; ознайомила з результатами проведеної «наздоганяючої» вакцинальної кампанії проти кору, епідемічного паротиту, краснухи. Вона зазначила, що Божедарівська громада одна із лідерів по області з виконання плану щеплень catch-up кампаніївакцинації дітей проти кору та окреслила питання над якими ще потрібно в громаді посилити роботу;
 • завідуюча з особливо небезпечних інфекцій Дніпропетровського обласного ЦКПХ Галина Шамичкова зупинилась на питаннях профілактики та організації протиепідемічних заходів при реєстрації інфекційних захворювань, в т.ч. особливо небезпечних в громадах, зокрема таких захворювань, як туберкульоз та сказ. Окремо було обговорено питання профілактики вірусного гепатиту «А»;
 • лікар відділу ВЕНПНЗ Дніпропетровського обласного ЦКПХ Світлана Підгайна розповіла про стан неінфекційних захворювань як в Україні, так і по Дніпропетровській області, наголосила про необхідність проведення профілактичної роботи з населенням з питань промоції здорового способу життя, боротьби зі шкідливими звичками (алкоголь та тютюнопаління), зменшення вживання солі та цукру та впровадження так званої тарілки «здорового харчування. Окремо зупинилась на профілактиці ботулізму та отруєнь дико рослинними грибами, тощо;
 • завідувач ВСП  «Верхньодніпровський міжгромадський  відділ ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ України» Валентина Гладкова ознайомила присутніх з підсумками результатів за 11 місяців поточного року державного моніторингу навколишнього середовища по Божедарівській громаді (питне водопостачання, атмосферне повітря, грунт).

В своїй промові у відповідь Голова Божедарівської селищної ради Володимир Дерко розповів про заходи, які проводяться в громаді для забезпечення добробуту мешканців, особливо зупинився на питанні з поліпшення умов забезпечення населення доброякісною питною водою та реалізацією місцевої програми, яка розрахована на 2023-2025 роки.

По закінченню наради у рамках всеукраїнської кампанії «Вакцинуй себе важливого» були проведені  щеплення проти дифтерії та правця (АДП-м), COVID-19 мешканцям територіальної громади. В першу чергу вакцинувались працівники Божедарівської селищної ради, депутат Дніпропетровської обласної ради, медичні працівники, освітяни та власним прикладом заохотили до щеплення інших мешканців громади. Всі бажаючі могли виміряти тиск, рівень цукру в крові, провести пульсометрію з сатурацією, отримати консультацію сімейного лікаря. Також всім бажаючим проведено відбір біоматеріалу для подальшого тестування на COVID-19 методом ПЛР.

Лікар-епідеміолог відділу імунопрофілактики ДУ «Дніпропетровський обласний ОЦКПХ МОЗ» Олена ПОРТНЯГА  відвідала нову амбулаторію КНП «Божедарівський ЦПСМД» Божедарівської селищної ради, де  головний лікар КНП «Божедарівський ЦПСМД» Наталія ІСМАІЛОВА та медична сестра Алла БЕРНАЦЬКА продемонстрували дотримання «холодового ланцюга» у лікувальному закладі. Провідний спеціаліст обласного Центру зазначила, що в КНП «Божедарівський ЦПСМД» забезпечені всі умови безпечної імунізації та зберігання вакцин.

 Третьою локацією став дошкільний навчальний заклад, де відвідувачі були приємно вражені сюрпризом, який підготували вихованці садочка разом з вихователями, а саме міні-виставою «Ми про здоров’я дбаємо, віруси та бактерії проганяємо». Після вистави дітки показали свій фіто-бар, де вони покращують свій імунітет. У відповідь для маленьких вихованців, з метою дотримання правил особистої гігієни, нашим фахівцем  була проведена віршована руханка з правил миття рук, яка дуже сподобалась малечі. А  персоналу закладу було нагадано про основні положення санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів, розказано про наявні програми для дотримання здорового способу життя, а саме: програма з метального здоров’я «Ти як?», програма по боротьбі з курінням, «Тарілка здорового харчування» в рамках проекту «Зніїмо». Лікар-епідеміолог  розповідаючи про профілактику такого захворювання як сказ, презентувала посібник для дітей з цього питання та продемонстрував, як треба вихователям його використовувати в роботі з дітьми.

Традиційно на всіх локаціях акції «День здоров’я» фахівцями ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» розповсюджувався інформаційний матеріал профілактичного змісту, який надало до Центрів контролю та профілактики хвороб Міністерство охорони здоров’я України,  а також всім, хто щепився,  роздані еко-сумки у рамках вакцинації проти COVID-19.

  У ході відвідування Божедарівської громади  було проведено відбір проб води для подальшого радіологічного, мікробіологічного, вірусологічного та токсикологічного контролю в лабораторіях ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ».

За сприяння у проведенні заходу дякуємо:

 • голові Божедарівської селищної ради Володимиру Дерку;
 • депутату Дніпропетровської обласної ради Анатолію Куксі;
 • головному лікарю КНП «Божедарівський ЦПСМД» Наталії Ісмаіловій та її персоналу за участь в роботі з населенням;
 • директору КЗ «БЗДО (ясла-садок) «Калинонька» Божедарівської селищної ради» Світлані Скоченко, її вихованцям та персоналу;
 • завідувачу ВСП  «Верхньодніпровський міжгромадський  відділ ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ України» Валентині Гладковій.


Print Friendly, PDF & Email