Щодо санітарно-епідемічної ситуації на території Дніпропетровської області за 47-й тиждень (17.11.2023 по 23.11.2023)


Відповідно до наказів та службових листів МОЗ України у період воєнного стану ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» здійснює щоденний моніторинг за станом інфекційної захворюваності та спалахами, радіаційним фоном та якістю питної води, що  подається населенню.

Згідно даних епідеміологічного моніторингу, який здійснювався ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» протягом звітного тижня (з 17 по 23.11.2023р.), стан епідемічної ситуації серед населення Дніпропетровської області наступний:

Захворюваність на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) знаходиться на неепідемічному рівні. За тиждень зареєстровано 9992 випадки ГРВІ (інтенсивний показник на 100 тисяч населення 323,0), що на 3,2% більше показника попереднього тижня. Питома вага дітей до 17 років – 38,6%. До закладів охорони здоров’я госпіталізовано 421 хворий, у т.ч. 178 дітей.

В загальній структурі ГРВІ на COVID-19 припадає 13,5%. Зареєстровано 1346 випадків (інтенсивний показник 43,5), що на 6,2% менше попереднього тижня. Питома вага дітей до 17 років – 18% (242 особи). Кількість пацієнтів із діагнозом COVID-19, які знаходились на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров’я області – 203 (48,2% від госпіталізованих з ГРВІ), у т.ч. 7 пацієнтів були госпіталізовані до відділень реанімації та інтенсивної терапії. Зареєстровано 3 летальних випадків з лабораторно підтвердженим COVID-19 серед пацієнтів медичного ризику (вікова категорія 65 років і старші), які мали супутні стани та не були щеплені проти COVID-19.

За звітний тиждень проти грипу вакциновано 1077 осіб. Із початку епідемічного сезону проти грипу вакциновано 7808 осіб.

Захворюваність на гострі кишкові інфекції (ГКІ) по області знизилась на 32,5%  у порівнянні з попереднім тижнем поточного року. Всього за попередніми діагнозами зареєстровано 56 випадків захворювання, інтенсивний показник 1,81 на 100 тисяч населення. Питома вага дітей до 17 років в загальній структурі захворілих на гострі кишкові інфекції складає 57%. Середньобагаторічні показники – не перевищено.

Зареєстровано 8 випадків гострого вірусного гепатиту (інтенсивний показник 0,26 на 100 тисяч населення) проти 3 випадків  (інтенсивний показник 0,1) на попередньому тижні. У вогнищах проводяться протиепідемічні заходи, у т.ч. лабораторні дослідження. За результатами досліджень питної води збудник ВГА  не виявлено. Протиепідемічні заходи тривають.

По м.Дніпро зареєстровано випадок підозри на кір. Захворіла отримує лікування в умовах інфекційного стаціонару, лабораторні дослідження та протиепідемічні заходи тривають.  

В заклади охорони здоров’я з осередку сказу тварини звернулось 4 особи, в т.ч. 2 дитини,  яким призначено лікувально-профілактичну імунізацію. Фахівцями   ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» сумісно з представниками охорони здоров’я та ветеринарної медицини організовані протиепідемічні та протиепізоотичні заходи.

В м.Дніпро і м.Кам’янське зареєстровано випадки отруєння дикорослими грибами, постраждало 2 людини.

В порядку щоденного моніторингу якості та безпечності питної води, що подається населенню області, у визначених моніторингових точках на період воєнного стану в країні,  за період з 17.11.2023 по 23.11.2023 досліджено 184 проби  питної води:

  • за результатами мікробіологічних досліджень всі проби відповідають нормативам,  збудники інфекційних захворювань не виявлялись;
  • за результатами фізико-хімічних досліджень 103 проби з відхиленням від нормативів: 
  • з них за органолептичними показниками відмічається перевищення нормативів   по  забарвленості  та каламутності у питній воді з поверхневих водойм (м.Дніпро, м.Кривий Ріг, Дніпровський, Криворізький, Царичанський,    Верхньодніпровський, Першотравенський  райони);
  • за  показниками: хлороформу та перманганатної окиснюваності (м.Дніпро , м.Кам’янське, м.Нікополь м.Павлоград, Дніпровський,  Новомосковський, Верхньодніпровський, Нікопольський  та Синельниківський  райони); за показниками сухого залишку і хлоридів у  м. Кривий Ріг та за показниками сухого залишку і хлоридів  у питній воді з підземних джерел (Васильківський, Першотравенський та Царичанський райони). Але значення цих показників є сталими протягом багатьох років, без аномальних змін.    

Інформація щодо результатів моніторингових досліджень  питної води для забезпечення населення області надається до ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України», органів влади і місцевого самоврядування, Держпродспоживслужбу, керівникам підприємств водопостачання, а також   висвітлюється на сайті  та сторінці фейсбук Установи.

Бригади радіаційного спостереження ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» працюють в посиленому режимі; гама-фон в контрольних точках вимірювань відповідає природному радіаційному фону області (тобто, не перевищує 20 мкР/год).

Print Friendly, PDF & Email