Участь фахівців ДУ “Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ України” у тренінгу з нагляду за гострими в’ялими (млявими) паралічами


Впродовж 13-16 листопада 2023 року у м. Дніпро за підтримки Офісу ВООЗ в Україні World Health Organization Ukraine  проводився  тренінг з нагляду за гострими в’ялими (млявими) паралічами та ініціативою  з глобальної ліквідації поліомієліту для працівників охорони здоров’я  та ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ».

Цільова аудиторія: лікарі-педіатри, сімейні лікарі, медичні сестри, епідеміологи, вірусологи.

Серед спікерів тренінгу: Д. мед. н, професор завідувач кафедри мікробіології, вірусології, імунології та епідеміології Дніпровського державного медичного університету, Національний координатор з контейнменту поліовірусів Дмитро СТЕПАНСЬКИЙ, завідувачка кафедри інфекційних хвороб Дніпровського державного медичного університету, професор Катерина ЛИТВИН, спеціалісти ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ»: завідувач відділення організації епідеміологічних досліджень Олена КУЗЬМЕНКО, завідувач відділу імунопрофілактики Валентина ПОРТНИХ, завідувач вірусологічної лабораторії Олена ПАЛІЙЧУК, помічник лікаря-епідеміолога Тамара МАЙМОЛ.

Учасникам тренінгу представлена  насичена програма:

  • Огляд Глобальної ініціативи з попередження поліомієліту  поточним глобальним і регіональним оновленням. Епідеміологія поліовірусу;
  • Клінічні прояви ентеревірусної інфекції;
  • Епідеміологічний нагляд за ГМЛ: визначення випадку, алгоритм повідомлення про випадок, епідеміологічне розслідування випадку ГМЛ та 60-денне повторне дослідження випадків;
  • Календар щеплень, роль щеплень у профілактиці захворювань;
  • Епіднагляд за вірусом поліомієліту та вакцинація проти поліомієліту в Дніпропетровській області;
  • Збір зразків біоматеріалу. Умови пакування, зберігання, транспортування, оформлення документації;
  • Щотижнева звітність. Оновлена форма звітів.

А також люб’язно провела сесію з питань «Неврологічні прояви випадків ГМЛ» консультант команди ПОЛІО ВООЗ в Україні Асма УСМАН.

Тренінг пройшов в теплій та дружній атмосфері: презентації, обговорення, запитання, дискусії.

Особливу вдячність висловлюємо команді  ПОЛІО Бюро ВООЗ в Україні, керівнику програми боротьби зі спалахом поліомієліту в Україні Реймонду ДАНКОЛІ за підтримку у проведенні заходу.

Print Friendly, PDF & Email