Щодо санітарно-епідемічної ситуації на території Дніпропетровської області за 37-й тиждень (08.09.2023 по 14.09.2023)


Відповідно до наказів та службових листів МОЗ України у період воєнного стану ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» здійснює щоденний моніторинг за станом інфекційної захворюваності та спалахами, радіаційним фоном та якістю питної води, що  подається населенню.

Згідно даних епідеміологічного моніторингу, який здійснювався ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» протягом звітного тижня (з 08 по 14.09.2023р.), стан епідемічної ситуації серед населення Дніпропетровської області наступний:

Спалахи інфекційних хвороб, випадки підозр на холеру в Дніпропетровській області не зареєстровані. Показники інфекційної захворюваності відповідають сезонним рівням та не перевищують середньобагаторічні показники.

Захворюваність на гострі кишкові інфекції (ГКІ) по області нижче на 18%  у порівнянні з попереднім тижнем поточного року, але вище на 32,3% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Всього за попередніми діагнозами зареєстровано 124 випадки захворювання, інтенсивний показник 4,01 на 100 тисяч населення. Питома вага дітей до 17 років в загальній структурі захворілих на гострі кишкові інфекції складає 50,8%.

Захворюваність на вірусні гепатити поодинока. Зареєстровано 1 випадок (інтенсивний показник 0,03 на 100 тисяч населення), що на рівні попереднього тижня.

Захворюваність на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) знаходиться на неепідемічному рівні. Зареєстровано 5437 випадків (інтенсивний показник на 100 тисяч населення 175,77), що на 29% більше попереднього тижня. Питома вага дітей до 17 років – 52,0%.

На звітному тижні зареєстрований 1 осередок сказу серед тварин. В зоні ризику захворювання на сказ перебуває 1 контактна особа, оглянута лікарем рабіологом та отримує лікувально – профілактичну імунізацію.      

           В порядку щоденного моніторингу якості та безпечності питної води, що подається населенню області, у визначених моніторингових точках,  за період з 08.09.23 по 14.09.2023 досліджено 156 проб  питної води:

  • за результатами мікробіологічних досліджень всі проби відповідають нормативам,  збудники інфекційних захворювань не виявлялись;
  • за результатами фізико-хімічних досліджень 104 проби з відхиленням від нормативів: 
  • з них за органолептичними показниками відмічається перевищення нормативів   по  забарвленості  та каламутності у питній воді з поверхневих водойм (м. Дніпро, м.Кривий Ріг, м. Жовті води, м.Нікополь, Дніпровський, Криворізький,  Нікопольський та   Верхньодніпровський райони);
  • за  показниками: хлороформу та перманганатної окиснюваності, (м.Дніпро, м.Кам’янське, м.Нікополь, м.Павлоград, Новомосковський, Верхньодніпровський Криворізький  та Синельниківський  райони) та за показником сухого залишку і хлоридів  у питній воді з підземних джерел (Васильківський, Першотравенський та Царичанський райони). Але значення цих показників є сталими протягом багатьох років, без аномальних змін.   

Інформація щодо результатів моніторингових досліджень  питної води для забезпечення населення області надається до ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України», органів влади і місцевого самоврядування, Держпродспоживслужбу, а також   висвітлюється на сайті  та сторінці фейсбук Установи.

Бригади радіаційного спостереження ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» працюють в посиленому режимі; гама-фон в контрольних точках вимірювань відповідає природному радіаційному фону області (тобто, не перевищує 20 мкР/год).

Моніторінг циркуляції збудника холери. За період з 08 по 14.09.2023р. в Дніпропетровській області в закладах охорони здоров’я обстежено на холеру 167 осіб з кишковими розладами, результат негативний. В лабораторії ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» за звітний тиждень досліджено 49 проб з об’єктів довкілля, у тому числі 19 проб прісної води водоймищ та 30 проб стічної води. В 3-х  пробах прісної води водоймищ виділено холероподібний вібріон не О1 групи, який не викликає захворювання на холеру, але може бути причиною інших кишкових розладів (р.Кільчень, м. Підгороднє, база відпочинку, Дніпровського району; р. Дніпро,  КЗК «Парк культури та відпочинку «Сагайдак», пляж; р.Томаківка, Миколаївське водосховище, зона відпочинку м.Марганець). Про результати проінформовано органи місцевої влади та Держпродспоживслужбу.

У Дніпропетровській області проводяться заходи щодо «наздоганяючої» catch-up кампанії по імунізації дітей віком до 17 років проти кору, епідемічного паротиту, краснухи (КПК). На контролі залишається протокольне рішення Дніпропетровської регіональної комісії з питань ТЕБ і НС (протокол №47 від 15.08.2023р.) з питання  реалізації «catch-up» кампанії з вакцинації проти кору, епідемічного паротиту та краснухи.

Всього підлягає вакцинувати 14 431 дитину та провести 17 216 щеплень.

Станом на 14.09.2023р. в області в області вакциновано 7459 дітей (52,0 %), із них  за останню добу  – 128 дітей, проведено 8052 щеплення (46,8 %), у тому числі  за останню добу  – 134 щеплення.

Фахівці ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» приймають активну участь в комунікації з населенням щодо висвітлення питання «наздоганяючої» catch-up кампанії з вакцинації проти кору.

Print Friendly, PDF & Email