ІНФОРМАЦІЯ ПРО ЯКІСТЬ ПИТНОЇ ВОДИ НА ТЕРИТОРІЇ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ  (за період з 19.05.2023 по 25.05.2023)


ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ »  здійснює щоденний лабораторний  контроль якості та безпечності питної води на території області  в межах  соціально – гігієнічного  моніторингу.  

Державна установа  «Дніпропетровський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України »  на період воєнного стану в країні продовжує здійснювати  щоденний лабораторний  контроль якості та безпечності  питної води за мікробіологічними та фізико-хімічними показниками на території області  в межах  соціально – гігієнічного  моніторингу.

За період з 19.05.2023 по 25.05.2023 структурними підрозділамиДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ » на території області досліджено 197  проб питної води   на відповідність до вимог Державних санітарних правил і норм «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» і «Показники безпечності та окремі показники якості питної води в умовах воєнного стану та надзвичайних ситуаціях іншого характеру»

 Дніпропетровська область  кількість проб на мікробіологічні показникиз них не відповідають нормативамкількість проб на фізико-хімічні показникиз них не відповідають нормативам, за якими показниками
Дніпровський район, м.Дніпро4904935 ( смак, присмак, забарвленість,  хлороформ, окиснюваність, сухий залишок, алюміній)
Кам’янський район4204228 (забарвленість, хлороформ, окиснюваність)
Криворізький район2902910 (окиснюваність. хлороформ, сума ТГМ)
Нікопольський район3503520 ( забарвленість, окиснюваність, хлороформ, сухий залишок)
Новомосковський район140148 (окиснюваність)
Павлоградський район140140
Синельниківський район1401414 (окиснюваність, сухий залишок, хлориди)
Всього по області1970197115 ( присмак, забарвленість, каламутність, окиснюваність, хлороформ, сухий залишок, алюміній)
За мікробіологічними показниками всі досліджені проби питної  води відповідають встановленим нормативам.  У зв’язку з весняним водопіллям дещо погіршились органолептичні  показники ( смак, присмак, забарвленість, каламутність), інші фізико-хімічні показники  на рівні багаторічних значень, без аномальних змін. Інформації щодо результатів лабораторних досліджень питної води направляються керівникам об’єктів водопостачання, в органи місцевої ради і самоврядування та Держпродспоживслужбу.
На даний час наша  Установа  продовжує здійснювати лабораторний контроль  якості питної води, що надається населенню області з водозаборів на Каховському водосховищі. Додатково до планового періодичного контролю  та щоденного дослідження якості питної води на час воєнного стану, в населених пунктах, що забезпечуються з Каховського водосховища (м.м. Кривий Ріг, Нікополь, Марганець, Апостолово),  проводиться лабораторний контроль питної води на виході в мережу з насосно-фільтрувальних станцій Каховського водопровідного комплексу «Кривбасводопостачання», Радушанського водопровідного комплексу на Південному водосховищі  (яке забезпечується водою із Каховського водосховища через канал Дніпро-Кривий Ріг), КП «Покров-водоканал» та  КП «Лиман». 

Станом на сьогоднішній день погіршення якості води, як по мікробіологічним, так і фізико-хімічним показникам лабораторіями нашої Установи не виявлено, значення показників без аномальних змін.                                                                                                                       
ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» на період воєнного стану, враховуючи нестабільність та  можливість виникнення різних непередбачуваних ситуацій, в тому числі і на системах водопостачання,  і тим більше наразі в умовах весняного паводку та підтопленням деяких територій,  продовжує рекомендувати населенню області   вживати лише кип’ячену  або питну доочищену фасовану воду для збереження здоров’я і профілактики інфекційних та неінфекційних захворювань.
Print Friendly, PDF & Email