Щодо санітарно-епідемічної ситуації на території Дніпропетровської області за 18-й тиждень (28.04.2023 – 04.05.2023) 


Згідно даних моніторингу, який здійснювався протягом звітного тижня ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ», стан епідемічної ситуації серед населення Дніпропетровської області наступний:

За період з 28.04.2023р. по 04.05.2023р. захворюваність населення області на COVID-19 склала 850 випадків (інтенсивний показник на 100 тис. населення 26,8) проти 1347 випадків (інтенсивний показник на 100 тис. населення 42,4). Зниження захворюваності у порівнянні з попереднім тижнем – на 36,9%.

За даними епідеміологічного моніторингу захворюваність на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) знаходиться на низькому рівні інтенсивності епідемічного процесу. Зареєстровано 6310 випадків (інтенсивний показник на 100 тисяч 204,0), що менше попереднього тижня на 10,8%, проте більше аналогічного тижня 2022 року в 2,6 рази. Показник захворюваності нижче епідемічного порогу на 65,5%. В загальній структурі захворілих на ГРВІ питома вага дітей складає 32,8%. До закладів охорони здоров’я госпіталізовано 373 хворих, у т. ч. 158 дітей (5,9% та 7,6% від загальної кількості захворілих відповідно).

Загалом в області щеплено проти грипу 12783 особи (58,1% від запланованих).

За результатами вірусологічного моніторингу у поточному епідемічному сезоні 2022/2023рр. в області встановлено циркуляцію вірусів грипу типу А, типу В, парагрипу, РС-вірусів, рино-, метапневмо- та аденовірусів.

Захворюваність на гострі кишкові інфекції (ГКІ) знизилась на 6% у порівнянні з попереднім тижнем та більше аналогічного тижня 2022 року на 84%. Всього зареєстровано 78 випадків (показник захворюваності на 100 тисяч населення 2,5). Питома вага дітей до 17 років – 64,1% (50 випадків), що на 18% менше попереднього тижня.

Захворюваність на вірусні гепатити поодинока. Зареєстровано 4 випадки (інтенсивний показник 0,13 на 100 тисяч населення) проти 2 випадків (інтенсивний показник 0,06 на 100 тисяч населення) на попередньому тижні. За аналогічний тиждень 2022 року було зареєстровано 3 випадки (інтенсивний показник 0,1 на 100 тисяч населення).

На території П’ятихатської територіальної громади зареєстровано осередок сказу тварини (домашня собака). Фахівцями    ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» сумісно з представниками  охорони здоров’я та ветеринарної медицини проводиться епідеміолого-епізоотологічне розслідування, організовані протиепідемічні та протиепізоотичні заходи. В зоні ризику перебуває 3 дорослі людини, оглянуті лікарем-рабіологом, отримують профілактичні щеплення проти сказу.  Ситуація залишається на контролі.

Продовжується робота ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» по моніторингу стану охоплення щепленнями проти поліомієліту дітей від 6 місяців до 6 років з метою реагування на спалах поліомієліту в Україні – за даними програми ЕСОЗ в Дніпропетровській області станом на 30.04.2023р. (після верифікації з 01.04.2023р.)  щеплено 794 дитини (14% від запланованої кількості дітей після проведеної верифікації даних), у т. ч. 324 дитини отримали 1 дозу, 470 дітей отримали другу дозу; очікуються оновлені дані.

Відповідно до наказів та службових листів МОЗ України у період військового стану ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» здійснює щоденний моніторинг за станом інфекційної захворюваності та спалахами, радіаційним фоном, якістю питної води, яка подається населенню.

За результатами моніторингу за станом якості питної води та моніторингу гама-випромінювання, проведеному ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» на звітному тижні:

  • за результатами щоденних мікробіологічних досліджень питної води на території області нестандартні проби не виявлялись;
  • за результатами щоденного моніторингу питної води за органолептичними показниками на території області відмічається перевищення нормативів   по  забарвленості у питній воді з поверхневих водойм (м. Дніпро та   Верхньодніпровський   район);
  • при дослідженнях питної води на фізико-хімічні показники (моніторингові дослідження, які проводяться 1 раз на тиждень)  виявлялись нестандартні проби за  показниками: хлороформу та перманганатної окиснюваності, ( м. Дніпро, м.Кам’янське, м.Кривий Ріг, Апостоловський, Новомосковський, Верхньодніпровський райони) та за показником сухого залишку у питній воді з підземних джерел (Васильківський, Першотравенський, Царичанський райони). Але значення цих показників є сталими протягом багатьох років.
  • бригади радіаційного спостереження ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» працюють в посиленому режимі; гама-фон в контрольних точках вимірювань відповідає природному радіаційному фону області (тобто, не перевищує 20 мкР/год).

У зв’язку з весняним водопіллям дещо погіршились органолептичні  показники  питної води ( смак, присмак, забарвленість, каламутність), інші фізико-хімічні показники  на рівні багаторічних значень, без аномальних змін. Інформації щодо результатів лабораторних досліджень питної води направляються керівникам об’єктів водопостачання, в органи місцевої ради і самоврядування та Держпродспоживслужбу.

На даний час наша  Установа  продовжує здійснювати лабораторний контроль  якості питної води, що надається населенню області з водозаборів на Каховському водосховищі. Додатково до планового періодичного контролю  та щоденного дослідження якості питної води на час воєнного стану, в населених пунктах, що забезпечуються з Каховського водосховища (м.м. Кривий Ріг, Нікополь, Марганець, Апостолово),  проводиться лабораторний контроль питної води на виході в мережу з насосно-фільтрувальних станцій Каховського водопровідного комплексу «Кривбасводопостачання», Радушанського водопровідного комплексу на Південному водосховищі  (яке забезпечується водою із Каховського водосховища через канал Дніпро-Кривий Ріг), КП «Покров-водоканал» та  КП «Лиман». За звітній період погіршення якості води, як по мікробіологічним, так і фізико-хімічним показникам лабораторіями нашої Установи не виявлено, значення показників без аномальних змін.

Print Friendly, PDF & Email