Щодо санітарно-епідемічної ситуації на території Дніпропетровської області за 17-й тиждень (21.04.2023 – 27.04.2023)


Згідно даних моніторингу, який здійснювався протягом звітного тижня ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ», стан епідемічної ситуації серед населення Дніпропетровської області наступний:

За період з 21.04.2023р. по 27.04.2023р. захворюваність населення області на COVID-19 склала 1347 випадків (інтенсивний показник на 100 тис. населення 42,4) проти 1854 випадків (інтенсивний показник на 100 тис. населення 58,4). Зниження захворюваності у порівнянні з попереднім тижнем – на 27,3%.

За даними епідеміологічного моніторингу захворюваність на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) знаходиться на низькому рівні інтенсивності епідемічного процесу. Зареєстровано 7077 випадків (інтенсивний показник на 100 тисяч 228,8), що менше попереднього тижня на 11,4%, проте більше аналогічного тижня 2022 року в 2,9 рази. Показник захворюваності нижче епідемічного порогу на 61,3%. В загальній структурі захворілих на ГРВІ питома вага дітей складає 29,5%. До закладів охорони здоров’я госпіталізовано 358 хворих, у т. ч. 128 дітей (5,1% та 6,1% від загальної кількості захворілих відповідно).

Загалом в області щеплено проти грипу 12783 особи (58,1% від запланованих).

За результатами вірусологічного моніторингу у поточному епідемічному сезоні 2022/2023рр. в області встановлено циркуляцію вірусів грипу типу А, типу В, парагрипу, РС-вірусів, рино-, метапневмо- та аденовірусів.

Захворюваність на гострі кишкові інфекції (ГКІ) зросла на 22,1% у порівнянні з попереднім тижнем та більше аналогічного тижня 2022 року на 58,6%. Всього зареєстровано 83 випадки(показник захворюваності на 100 тисяч населення 2,7). Питома вага дітей до 17 років – 73,5% (61 випадків), що на 22% більше попереднього тижня.

Захворюваність на вірусні гепатити поодинока. Зареєстровано 2 випадки (інтенсивний показник 0,06 на 100 тисяч населення) як і на попередньому тижні. За аналогічний тиждень 2022 року було зареєстровано також 2 випадки (інтенсивний показник 0,06 на 100 тисяч населення).

Продовжується робота ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» по моніторингу стану охоплення щепленнями проти поліомієліту дітей від 6 місяців до 6 років з метою реагування на спалах поліомієліту в Україні – за даними програми ЕСОЗ в Дніпропетровській області станом на 24.04.2023р. (після верифікації з 01.04.2023р.)  щеплено 310 дітей (6% від запланованої кількості дітей після проведеної верифікації даних), у т. ч. 147 дітей отримали 1 дозу, 163 дитини отримали другу дозу; очікуються оновлені дані.

Відповідно до наказів та службових листів МОЗ України у період військового стану ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» здійснює щоденний моніторинг за станом інфекційної захворюваності та спалахами, радіаційним фоном, якістю питної води, яка подається населенню.

За результатами моніторингу за станом якості питної води та моніторингу гама-випромінювання, проведеному ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» на звітному тижні:

  • за результатами щоденних мікробіологічних досліджень питної води на території області нестандартні проби не виявлялись;
  • за результатами щоденного моніторингу питної води за органолептичними показниками на території області відмічається перевищення нормативів по  забарвленості у питній воді з поверхневих водойм (м. Дніпро та   Верхньодніпровський   район);
  • при дослідженнях питної води на фізико-хімічні показники (моніторингові дослідження, які проводяться 1 раз на тиждень) виявлялись нестандартні проби за  показниками: хлороформу та перманганатної окиснюваності, ( м. Дніпро, м.Кам’янське, м.Кривий Ріг, Апостоловський, Новомосковський, Верхньодніпровський райони) та за показником сухого залишку у питній воді з підземних джерел (Васильківський, Першотравенський, Царичанський райони). Але значення цих показників є сталими протягом багатьох років.
  • бригади радіаційного спостереження ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» працюють в посиленому режимі; гама-фон в контрольних точках вимірювань відповідає природному радіаційному фону області (тобто, не перевищує 20 мкР/год).

Відповідно до протокольного рішення Дніпропетровської регіональної комісії з питань ТЕБ і НС від 07 лютого 2023 року № 13  наша  Установа  продовжує здійснювати лабораторний контроль  якості питної води, що надається населенню області з водозаборів на Каховському водосховищі. Додатково до планового періодичного контролю  та щоденного дослідження якості питної води на час воєнного стану, в населених пунктах, що забезпечуються з Каховського водосховища (м.м. Кривий Ріг, Нікополь, Марганець, Апостолово),  взята на постійний лабораторний контроль питна вода на виході в мережу з насосно-фільтрувальних станцій Каховського водопровідного комплексу «Кривбасводопостачання», Радушанського водопровідного комплексу на Південному водосховищі (яке забезпечується водою із Каховського водосховища через канал Дніпро-Кривий Ріг), КП «Покров-водоканал» та  КП «Лиман». Станом на сьогоднішній день погіршення якості води, як по мікробіологічним, так і фізико-хімічним показникам лабораторіями нашої Установи не виявлено.

Print Friendly, PDF & Email