Щодо санітарно-епідемічної ситуації на території Дніпропетровської області за 11-й тиждень (10.03.2023 – 16.03.2023)


Згідно даних моніторингу, який здійснювався протягом звітного тижня ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ», стан епідемічної ситуації серед населення Дніпропетровської області наступний:

За період з 10.03.2023р. по 16.03.2023р. захворюваність населення області на COVID-19 склала 1627 випадків (інтенсивний показник на 100 тис. населення 51,3) проти 1238 випадків (інтенсивний показник на 100 тис. населення 39,0). Відмічається збільшення захворюваності у порівнянні з попереднім тижнем в 1,3 рази.

Дещо зросла захворюваність на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) –  8343 випадки (інтенсивний показник на 100 тисяч 269,7), що більше попереднього тижня на 12,3% та  аналогічного тижня 2022 року на 67,2%. Показник захворюваності нижче епідемічного порогу на 54,4%. В загальній структурі захворілих на ГРВІ питома вага дітей складає 29,9%. До закладів охорони здоров’я госпіталізовано 456 хворих, у т.ч. 169 дітей (5,5% та 6,8% від загальної кількості захворілих відповідно).

Загалом в області щеплено проти грипу 12783 особи (58,1% від запланованих). За результатами вірусологічного моніторингу у поточному епідемічному сезоні 2022/2023рр. в області встановлено циркуляцію вірусів грипу типу А, типу В, парагрипу, РС-вірусів, рино-, метапневмо- та аденовірусів.

Захворюваність на гострі кишкові інфекції (ГКІ) зросла на 22,6% у порівнянні з попереднім тижнем та більше аналогічного періоду 2022р. на 40,6%. Всього зареєстровано 76 випадків (показник захворюваності на 100 тисяч населення 2,5). Питома вага дітей до 17 років – 60,5% (46 випадків), у порівнянні з попереднім тижнем відмічається зростання захворюваності серед дітей на 12,2%.

Захворюваність на вірусні гепатити поодинока. Зареєстровано 6 випадків (інтенсивний показник 0,19 на 100 тисяч населення), проти 3 випадків (інт.пок. 0,1) на попередньому тижні; за аналогічний період 2022 року – 1 випадок (інт.пок. 0,03).

По всім вищезазначеним  спалахам і випадкам інфекційних захворювань керівництвом і фахівцями ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» забезпечено проведення епідеміологічних розслідувань та організовані протиепідемічні заходи у взаємодії з охороною здоров’я.

Продовжується робота ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» по моніторингу стану охоплення щепленнями проти поліомієліту дітей від 6 місяців до 6 років з метою реагування на спалах поліомієліту в Україні. За даними програми ЕСОЗ в Дніпропетровській області станом на  06.03.2023р. (з вересня місяця) щеплено 3327 дітей (29% від запланованої кількості дітей після проведеної верифікації даних), у т. ч. 1541 дитина отримали 1 дозу, 1786 дітей отримали другу дозу; очікуються оновлені дані.

Відповідно до наказів та службових листів МОЗ України у період військового стану ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» здійснює щоденний моніторинг за станом інфекційної захворюваності та спалахами, радіаційним фоном, якістю питної води, яка подається населенню.

За результатами моніторингу за станом якості питної води та моніторингу гама-випромінювання, проведеному ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» на звітному тижні:

  • при бактеріологічному дослідженні питної води (щоденний моніторинг) нестандартні проби не виявлялись;
  • за результатами щоденного моніторингу питної води, у зв’язку з введенням нових нормативів, на ряду територій області відмічається їх перевищення за показниками забарвленості та каламутності у питній воді з поверхневих водойм (м. Дніпро, м. Кам’янське, м. Кривий Ріг та інш);
  • при дослідженнях питної води на фізико-хімічні показники (моніторингові дослідження, які проводяться 1 раз на тиждень) виявлялись нестандартні проби за 2-ма показниками: хлороформу та перманганатної окиснюваності, але вони є сталими протягом багатьох років, що пов’язано із наявністю органічних сполук у воді та знезараженням води хлором;
  • бригади радіаційного спостереження ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» працюють в посиленому режимі; гама-фон в контрольних точках вимірювань відповідає природному радіаційному фону області (тобто, не перевищує 20 мкР/год).

Відповідно до протокольного рішення Дніпропетровської регіональної комісії з питань ТЕБ і НС від 07 лютого 2023 року № 13 ДУ “Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ”  продовжує здійснювати лабораторний контроль якості питної води, що надається населенню області з водозаборів на Каховському водосховищі. Додатково до планового періодичного контролю  та щоденного дослідження якості питної води на час воєнного стану, в населених пунктах, що забезпечуються з Каховського водосховища (м.м. Кривий Ріг, Нікополь, Марганець, Апостолово),  взята на постійний лабораторний контроль питна вода на виході в мережу з насосно-фільтрувальних станцій Каховського водопровідного комплексу «Кривбасводопостачання», Радушанського водопровідного комплексу на Південному водосховищі (яке забезпечується водою із Каховського водосховища через канал Дніпро-Кривий Ріг), КП «Покров-водоканал» та  КП «Лиман». За результатами лабораторних досліджень погіршення якості води, як по мікробіологічним, так і фізико-хімічним показникам лабораторіями не виявлено.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email