ЗАХВОРЮВАНІСТЬ НА ГРИП ТА ГРВІ: ЗА 9 ТИЖДЕНЬ ЗАХВОРІЛО 7999 ОСІБ


Державна установа «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» проводить моніторинг захворюваності на грип та ГРВІ населення Дніпропетровської області.

Інформацію за 9 тиждень 2023 року підготовлено за даними від закладів охорони здоров’я Дніпропетровської області.

З 24 лютого по 2 березня 2023 року у Дніпропетровській області на ГРВІ, включно із підозрою на коронавірусну інфекцію, захворіло 7999 людей, із них 2348 (29,4%) — діти віком до 17 років. У порівнянні з попереднім тижнем захворюваність знизилась на 1,4% (серед дорослого населення зросла на 0,6%, а серед дітей до 17 років знизилась на 5,9%).

Інтенсивний показник захворюваності по області (258,6) нижче епідемічного порогу на 56,3%.

У порівнянні з попереднім тижнем загальна кількість госпіталізованих осіб знизилась на 26%, а серед дітей – на 13,7%. Всього за звітний тиждень по області госпіталізовано 407 осіб (5,1% від захворілих), з них 157 дітей (6,7% від захворілих дітей).

За результатами вірусологічного моніторингу у поточному епідемічному сезоні в області встановлено циркуляцію вірусів грипу типу А (у переважній більшості), грипу В, парагрипу, РС-вірусів, рино-, аденовірусів та метапневмовірусів.

Дозорний епідеміологічний нагляд за грипом та ГРВІ здійснюється у визначеному Міністерством охорони здоров’я України закладі первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД) та дозорній лікарні м. Дніпро.

За інформацією закладів охорони здоров’я протягом 9 тижня 2023 року зареєстровано 15 пацієнтів, клінічний стан яких підлягає визначенню випадку грипоподібного захворювання (далі – ГПЗ). При досліджені 8 проб біоматеріалу від пацієнтів із ГПЗ у 2 випадках виявлено РНК вірусу грипу А, у 2 випадках – РНК вірусу грипу В, у 1 випадку – РС-вірус.

За даними дозорної лікарні упродовж звітного тижня зареєстровано 26 випадків тяжкої гострої респіраторної інфекції (ТГРІ). Пропорційний внесок ТГРІ до показника госпіталізації з усіх причин становить 7,5%. При досліджені 5 проб біоматеріалу від пацієнтів із ТГРІ у 1 випадку виявлено РНК вірусу грипу А.

Кількість осіб груп ризику, яким планується  провести щеплення проти грипу в епідсезоні 2022/2023рр. по Дніпропетровській області – 21996 осіб. Із них медичного ризику 12072 особи, епідемічного ризику 9924 особи (у тому числі персонал медичних закладів –  7815).

За звітний тиждень в області щеплення не проводилися.

Всього з початку епідемічного сезону 2022/2023рр. проти грипу в області щеплено  12783 особи (58,1% від запланованих), у т.ч.:

 • медичного ризику – 3735 осіб (30,9% від запланованих);
 • епідемічного ризику – 5514 осіб (55,6% від запланованих), з яких персонал медичних закладів – 5010;
 • інші особи – 3534.

З початку епідемічного сезону 2022/2023рр. у Дніпропетровській області:

 • за даними рутинного епідеміологічного нагляду – перехворіло на ГРВІ 6,1% населення області;
 • за даними дозорного епідеміологічного нагляду:  зареєстровано 256 пацієнт із ГПЗ та 474 пацієнтів із ТГРІ.

НАГАДУЄМО про корисні поради для профілактики грипу:

 • захворів – сиди вдома!
 • уникайте близького контакту з хворим;
 • прикривайтейте ніс та рот (під час кашлю та чхання грип розповсюджується особливо швидко. Прикрийте серветкою рот та ніс — це знизить ймовірність передачі інфекції іншим);
 • мийте руки (часте миття рук допоможе захиститися від мікробів. Якщо поруч немає води та мила, використовуйте спреї для рук на спиртовій основі);
 • намагайтеся не торкатися обличчя  (на руках дуже багато мікробів. Торкаючись руками обличчя ви збільшуєте шанси мікробів потрапити в організм через очі, рот та ніс);
 • провітрюйте та дезинфікуйте приміщення (особливо важливо, якщо в приміщенні перебуває хворий);
 • привчіть себе до корисних звичок (будьте фізично активними, уникайте стресу, висипайтеся, пийте багато води та харчуйтеся поживно).

 

Виконавець – завідувач відділенням організації епідеміологічних досліджень ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» КУЗЬМЕНКО Олена

Print Friendly, PDF & Email