Щодо санітарно-епідемічної ситуації на території Дніпропетровської області за 6-й тиждень (03.02.2023 – 09.02.2023)


Згідно даних моніторингу, який здійснювався протягом звітного тижня  ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ», стан епідемічної ситуації серед населення Дніпропетровської області наступний:

За період з 03.02.2023р. по 09.02.2023р. захворюваність населення області на COVID-19 склала 383 випадки (інтенсивний показник на 100 тис. населення 12,1) проти 335 випадків (інтенсивний показник на 100 тис. населення 10,6). Відмічається збільшення захворюваності у порівнянні з попереднім тижнем на 14,3%, у порівнянні з аналогічним періодом 2022р. захворюваність нижче у 35 разів (за аналогічний тиждень 2022р. зареєстровано 13570 випадків, інтенсивний показник на 100 тис. населення 427,6).

Дані щодо зареєстрованих випадків COVID-19 та одужання хворих внесені в програму Електронної інтегрованої системи спостереження за хворобами (ЕЛІССЗ).

На звітному тижні в м. Кривий Ріг зареєстрований спалах коронавірусної хвороби COVID-19 серед пацієнтів та медичних працівників КП «Криворізька багатопрофільна лікарня з надання психіатричної допомоги» ДОР», під час спалаху захворіла 31 людина (27 пацієнтів та 4 медичних працівника). Організовано проведення протиепідемічних заходів, ситуація залишається на контролі.

Всього з початку пандемії (станом на ранок 10.02.2023р.) в області зареєстровано 351 145 лабораторно підтверджених випадків COVID-19. Показник захворюваності на COVID-19 складає 11065,5 на 100 тисяч населення. В загальній структурі захворілих з початку пандемії питома вага дорослого населення – 92,4%, дітей до 17 років – 7,6%. Померло 10095 хворих на коронавірусну хворобу СOVID-19. Всього одужали 340 331 особа.

За даними епідеміологічного моніторингу захворюваність на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) знаходиться на низькому рівні інтенсивності епідемічного процесу. До закладів охорони здоров’я області за медичною допомогою на звітному тижні звернулись 10038 осіб (інтенсивний показник на 100 тисяч 324,52), що нижче попереднього тижня на 4,3% та менш аналогічного тижня 2022 року на 75,9%. Показник захворюваності нижче епідемічного порогу на 45,2%. В загальній структурі захворілих на ГРВІ питома вага дітей складає 32%. До закладів охорони здоров’я госпіталізовано 475 хворих, у т.ч. 174 дитини (4,7% та 5,4% від загальної кількості захворілих відповідно).

В м.Кривий Ріг також зареєстровано новий  летальний випадок захворювання на грип А. Загальна кількість летальних випадків у пацієнтів з лабораторно підтвердженим грипом типу А в епідемічному сезоні 2022/2023рр. складає 3 особи (дорослі із супутніми станами, не щеплені проти грипу).

Загалом в області щеплено проти грипу 12770 осіб (58,1% від запланованих). За результатами вірусологічного моніторингу у поточному епідемічному сезоні 2022/2023рр. в області встановлено циркуляцію вірусів грипу типу А, типу В, парагрипу, РС-вірусів, рино-, метапневмо- та аденовірусів.

На звітному тижні в м. Кривий Ріг зареєстровані 1 випадок менінгококової інфекції (показник захворюваності на 100 тисяч населення – 0,03).

Захворюваність на гострі кишкові інфекції (ГКІ) на рівні попереднього тижня та нижче аналогічного періоду 2022р. на 26%. Всього зареєстрований 81 випадок (показник захворюваності на 100 тисяч населення 2,62). Питома вага дітей до 17 років – 71,6% (58 випадків), що майже на рівні попереднього тижня (56 випадків). У порівнянні з аналогічним періодом 2022 року захворюваність серед дітей знизилась на 43,5%. Спалахів гострих кишкових інфекцій не зареєстровано.

Захворюваність на вірусні гепатити поодинока. Зареєстровано 4 випадки (інтенсивний показник 0,13 на 100 тисяч населення) проти 6 випадків (інт. пок. 0,19) на попередньому тижні, за аналогічний період 2022 року зареєстрований 1 випадок (інтенсивний показник 0,03 на 100 тисяч населення).

По всім вищезазначеним випадкам інфекційних захворювань керівництвом і фахівцями ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» забезпечено проведення епідеміологічних розслідувань та організовані протиепідемічні заходи у взаємодії з охороною здоров’я.

Зареєстровано 3 нових осередки сказу серед тварин: в с.Українське (Українська територіальна громада) Синельниківського району (сказ підтверджено у домашньої собаки), в с.Савро Саксаганської територіальної громади Кам’янського району (сказ підтверджено у домашньої собаки) та в мисливських угіддях Свято-Василівської територіальної громади (с.Березнуватівка) Дніпровського району (сказ підтверджено у лисиці). В зоні епідемічного ризику захворювання на сказ в 3х осередках перебувало 6 людей, в тому числі 3 людини в осередках сказу домашніх тварин (всі отримують антирабічне лікування) та 3 людини по осередку сказу в мисливських угіддях (направлені до лікаря-рабіолога). ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» в осередках організовано проведення медичних, протиепідемічних, ветеринарних та інших заходів. Ситуація залишається на контролі.

Продовжується робота ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» по моніторингу стану охоплення щепленнями проти поліомієліту дітей від 6 місяців до 6 років з метою реагування на спалах поліомієліту в Україні – дітей від 6 місяців до 6 років з метою реагування на спалах поліомієліту в Україні – за даними програми ЕСОЗ в Дніпропетровській області станом на 05.02.2023р. (з вересня місяця)  щеплено 2906 дітей (25% від запланованої кількості дітей після проведеної верифікації даних), у т. ч. 1354 дитини отримали 1 дозу, 1552 дитини отримали другу дозу; очікуються оновлені дані.

Відповідно до наказів та службових листів МОЗ України у період військового стану ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» з 24.02.2022 здійснює заходи:

  • щоденний моніторинг за станом інфекційної захворюваності та спалахами, радіаційний фон, якість питної води, яка подається населенню;
  • реагування на надзвичайні ситуації в сфері громадського здоров’я в межах повноважень; на обласному рівні та на рівні відокремлених структурних підрозділів функціонують відповідні лабораторії, сформовані групи епідеміологічного спостереження і контролю, дезінфекційні бригади, групи радіаційного спостереження та дозиметричного контролю, групи хімічного спостереження і контролю;
  • збір інформації з окремих питань санітарно-епідемічного благополуччя в пунктах тимчасового розміщення внутрішньо переміщених осіб (ВПО);
  • на місцевих рівнях здійснюється взаємодія з об’єднаними територіальними громадами, місцевими структурними підрозділами та закладами охорони здоров’я тощо, та інші завдання МОЗ України та ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України».

За результатами моніторингу за станом якості питної води та моніторингу гама-випромінювання на звітному тижні:

  • при бактеріологічному дослідженні питної води (щоденний моніторинг) нестандартні проби не виявлялись;
  • за результатами щоденного моніторингу питної води, у зв’язку з введенням нових нормативів, на ряду територій області відмічається їх перевищення за показниками забарвленості та каламутності у питній воді з поверхневих водойм (м. Дніпро, м. Кам’янське, м. Кривий Ріг, Апостолівський і Верхньодніпровський райони) та за показником присмаку на території Васильківського  та Царичанського районів  у питній воді з підземних джерел – але ці значення знаходяться на рівні багаторічних показників;
  • при дослідженнях питної води на фізико-хімічні показники (моніторингові дослідження, які проводяться 1 раз на тиждень) виявлялись нестандартні проби за 2-ма показниками: хлороформу та перманганатної окиснюваності, але вони є сталими протягом багатьох років, що пов’язано із наявністю органічних сполук у воді та знезараженням води хлором;
  • бригади радіаційного спостереження ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» працюють в посиленому режимі; гама-фон в контрольних точках вимірювань відповідає природному радіаційному фону області (тобто, не перевищує 20 мкР/год).

В ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» 08-10.02.2023р. відбувся візит представників міжнародної організації РАТН та ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України», проведено тренінг «Основи епідеміологічного нагляду за збудником коронавірусу SARS-CoV-2 в господарсько-побутових стічних водах. За результатами впровадженого нового виду епідеміологічного нагляду 10.02.2023р. відбулась прес-конференція для засобів масової інформації.

Крім того, в ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» 08-10.02.2023р. відбувся візит представників Європейського регіонального бюро ВООЗ та ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» з питань антимікробної резистентності.

 

 

 

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email