Захворюваність на ГРИП та ГРВІ у Дніпропетровській області: за 2 тиждень ЗАХВОРІЛО 10894 ЛЮДИНИ


Державна установа «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» проводить моніторинг захворюваності на грип та ГРВІ населення Дніпропетровської області.

Інформацію за 2 тиждень 2023 року підготовлено за даними від закладів охорони здоров’я Дніпропетровської області.

З 6 січня по 12 січня 2023 року у Дніпропетровській області на ГРВІ, включно із підозрою на коронавірусну інфекцію, захворіло 10894 людини, із них 3471 (31,9%) — діти віком до 17 років. У порівнянні з попереднім тижнем захворюваність зросла на 13% (серед дорослого населення зросла на 14,3%, а серед дітей до 17 років – зросла на 10,7%).

Інтенсивний показник захворюваності по області (352,2) нижче епідемічного порогу на 40,5%.

У порівнянні з попереднім тижнем загальна кількість госпіталізованих осіб зросла на 10,4%, а серед дітей зросла на 7%. Всього за звітний тиждень по області госпіталізовано 488 осіб (4,5% від захворілих), з них 246 дітей (7,1% від захворілих дітей). На поточному тижні зареєстровано летальний випадок через ускладнення від грипу серед мешканки м.Кривий Ріг, 48 років. При лабораторному обстежені методом ПЛР виявлено РНК вірусу грипу типу А. Померла мала супутні стани та не була щеплена проти грипу.

За результатами вірусологічного моніторингу у поточному епідемічному сезоні в області встановлено циркуляцію вірусів грипу типу А (у переважній більшості), грипу В, парагрипу, РС-вірусів, рино-, аденовірусів та метапневмовірусів.

Дозорний епідеміологічний нагляд за грипом та ГРВІ здійснюється у визначеному Міністерством охорони здоров’я України закладі первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД) та дозорній лікарні м. Дніпро.

За інформацією закладів охорони здоров’я протягом 2 тижня 2023 року зареєстровано 30 пацієнтів, клінічний стан яких підлягає визначенню випадку грипоподібного захворювання (далі – ГПЗ). При досліджені 12 проб біоматеріалу від пацієнтів із ГПЗ у 9 випадках виявлено РНК вірусу грипу А.

За даними дозорної лікарні упродовж звітного тижня зареєстровано 24 випадки тяжкої гострої респіраторної інфекції (ТГРІ). Пропорційний внесок ТГРІ до показника госпіталізації з усіх причин становить 7,6%. При дослідженні 5 проб біоматеріалу від пацієнтів із ТГРІ у 3 випадках виявлено РНК вірусу грипу А.

Кількість осіб груп ризику, яким планується  провести щеплення проти грипу в епідсезоні 2022/2023рр. по Дніпропетровській області – 21996 осіб. Із них медичного ризику 12072 особи, епідемічного ризику 9924 особи (у тому числі персонал медичних закладів –  7815).

За звітний тиждень в області щеплено 891 особу.

Всього з початку епідемічного сезону 2022/2023рр. проти грипу в області щеплено  11409 осіб (51,9% від запланованих), у т.ч.:

  • медичного ризику – 3033 особи (25,1% від запланованих);
  • епідемічного ризику – 5308 осіб (53,5% від запланованих), з яких персонал медичних закладів – 4826;
  • інші особи – 3068.

З початку епідемічного сезону 2022/2023рр. у Дніпропетровській області:

  • за даними рутинного епідеміологічного нагляду – перехворіло на ГРВІ 3,8% населення області;
  • за даними дозорного епідеміологічного нагляду:  зареєстровано 123 пацієнта із ГПЗ та 254 пацієнта із ТГРІ.

НАГАДУЄМО, що найефективнішим засобом профілактики грипу є вакцинація. Оптимальний час для введення вакцини – початок осені, разом з тим, щеплення рекомендують робити впродовж всього сезону грипу. Вакцинація посилює здатність організму протистояти грипу. Імунітет після введення вакцини формується через 7-14 днів. 

Корисні поради для профілактики грипу:

  • захворів – сиди вдома!
  • уникайте близького контакту з хворим;
  • прикривайтейте ніс та рот (під час кашлю та чхання грип розповсюджується особливо швидко. Прикрийте серветкою рот та ніс — це знизить ймовірність передачі інфекції іншим);
  • мийте руки (часте миття рук допоможе захиститися від мікробів. Якщо поруч немає води та мила, використовуйте спреї для рук на спиртовій основі);
  • намагайтеся не торкатися обличчя  (на руках дуже багато мікробів. Торкаючись руками обличчя ви збільшуєте шанси мікробів потрапити в організм через очі, рот та ніс);
  • провітрюйте та дезинфікуйте приміщення (особливо важливо, якщо в приміщенні перебуває хворий);
  • привчіть себе до корисних звичок (будьте фізично активними, уникайте стресу, висипайтеся, пийте багато води та харчуйтеся поживно).

 

Виконавець – завідувач відділенням організації епідеміологічних досліджень ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» КУЗЬМЕНКО Олена

 

Print Friendly, PDF & Email