Санітарно-епідемічна ситуація на території Дніпропетровської області за період з 11.11.2022р. по 17.11.2022р.


На території Дніпропетровської області за звітний тиждень зареєстровано 695 випадків COVID-19 (інтенсивний показник на 100 тис. населення 21,9) проти 1079 (інтенсивний показник на 100 тис. 34,0) за попередній тиждень – у порівнянні з попереднім тижнем 2022 року захворюваність знизилась на 35,6%, у порівнянні з аналогічним періодом 2021 року – знизилась у 17 разів (за аналогічний тиждень 2021 року зареєстровано 11981 випадків, інтенсивний показник на 100 тис. населення 377,6).

Всього з початку пандемії (станом на ранок 18.11.2022) в області зареєстровано 345 869 лабораторно підтверджених випадків COVID-19. Показник захворюваності на COVID-19 складає 10899,2 на 100 тисяч населення. В загальній структурі захворілих з початку пандемії питома вага дорослого населення – 92,5%, дітей до 17 років – 7,5%. Померло 10042 хворих на коронавірусну хворобу СOVID-19. Всього одужали 333 653 осіб.

На звітному тижні в Дніпропетровській області спалахи інфекційних хвороб не зареєстровані.  Залишається на контролі спалах коронавірусної хвороби COVID-19, зареєстрований  на попередньому тижні  в тимчасовому центрі людей з інвалідністю, евакуйованих з гарячих точок; на звітному тижні  по зазначеному закладу зареєстровано 12 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-10. Таким чином загальна кількість захворілих – 17 осіб. Протиепідемічні заходи тривають.

Також на контролі залишається спалах корости в психоневрологічному інтернаті для дорослих – загальна кількість уражених коростою підопічних склала 32 особи.

За даними епідеміологічного моніторингу захворюваність на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) знаходиться на низькому рівні інтенсивності епідемічного процесу. До закладів охорони здоров’я області звернулося 6867 осіб (інтенсивний показник на 100 тисяч 218,8), що на 3% більше попереднього тижня але на 68% менше аналогічного тижня 2021 року. Показник захворюваності нижче епідемічного порогу на 63%. В загальній структурі захворілих на ГРВІ питома вага дітей складає 31,4%. До закладів охорони здоров’я госпіталізовано 415 хворих, у т.ч. 135 дітей (що на 9,8% та 4,7% більше попереднього тижня відповідно). Загалом щеплено проти грипу 3054 особи (13,9% від запланованих). За результатами вірусологічного моніторингу на поточному тижні в області встановлено циркуляцію вірусів грипу типу А, рино- та аденовірусів.

Захворюваність на гострі кишкові інфекції (ГКІ) у порівнянні з попереднім тижнем зросла на 14% але нижче аналогічного тижня 2021 року на 14,6%. Всього зареєстровано 64 випадки (показник захворюваності на 100 тисяч населення 2,0). У віковій структурі захворілих, як і завжди, основна питома вага припадала на дітей до 17 років – 67% (42 випадки). Реєструвались переважно поодинокі та сімейні випадки. Спалахи гострих кишкових інфекцій не зареєстровані.

Захворюваність на вірусні гепатити поодинока. Зареєстровано 3 випадки на 2-х адміністративних територіях (інтенсивний показник 0,1 на 100 тисяч населення) проти 5 випадків (інтенсивний показник 0,16 на попередньому тижні).

По вищезазначеним випадкам інфекційних захворювань керівництвом і фахівцями ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» забезпечено проведення епідеміологічних розслідувань та організовані протиепідемічні заходи у взаємодії з охороною здоров’я.

Продовжується робота по моніторингу стану охоплення щепленнями проти поліомієліту дітей від 6 місяців до 6 років з метою реагування на спалах поліомієліту в Україні. За даними програми ЕСОЗ в Дніпропетровській області станом на 13.11.2022 (з вересня місяця)  щеплено 1384 дитини (12% від запланованої кількості дітей після проведеної верифікації даних), у т. ч. 661 – дитина отримали 1 дозу, 723 – отримали другу дозу.

Відповідно до наказів та службових листів МОЗ України у період військового стану ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» з 24.02.2022 здійснює заходи:

  • на особливому контролі щоденний моніторинг за станом інфекційної захворюваності та спалахами, радіаційний фон, якість питної води, яка подається населенню;
  • реагування на надзвичайні ситуації в сфері громадського здоров’я в межах повноважень; на обласному рівні та на рівні відокремлених структурних підрозділів функціонують відповідні лабораторії, сформовані групи епідеміологічного спостереження і контролю, дезінфекційні бригади, групи радіаційного спостереження та дозиметричного контролю, групи хімічного спостереження і контролю;
  • збір інформації з окремих питань санітарно-епідемічного благополуччя в пунктах тимчасового розміщення внутрішньо переміщених осіб (ВПО);
  • на місцевих рівнях здійснюється взаємодія з об’єднаними територіальними громадами, місцевими структурними підрозділами та закладами охорони здоров’я тощо, та інші завдання МОЗ України та ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України».

За результатами моніторингу за станом якості питної води та моніторингу гама-випромінювання на звітному тижні:

  • при бактеріологічному дослідженні питної води (щоденний моніторинг) нестандартні проби не виявлялись;
  • за результатами щоденного моніторингу питної води, у зв’язку з введенням нових нормативів, на ряду територій області відмічається їх перевищення за показниками забарвленості та каламутності у питній воді з поверхневих водойм (м .Дніпро, м .Кам’янське, м. Кривий Ріг, Апостолівський і Верхньодніпровський райони) та за показником присмаку на території Васильківського  та Царичанського районів  у питній воді з підземних джерел – але ці значення знаходяться на рівні багаторічних показників;
  • при дослідженнях питної води на фізико-хімічні показники (моніторингові дослідження, які проводяться 1 раз на тиждень) виявлялись нестандартні проби за 2-ма показниками: хлороформу та перманганатної окиснюваності, але вони є сталими протягом багатьох років, що пов’язано із наявністю органічних сполук у воді та знезараженням води хлором;
  • бригади радіаційного спостереження ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» працюють в посиленому режимі; гама-фон в контрольних точках вимірювань відповідає природному радіаційному фону області (тобто, не перевищує 20 мкР/год).

Відповідно до наказу МОЗ України від 16.11.2022р. №2090 «Про затвердження Змін розширено перелік  контингентів, які  до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)», розширено перелік  контингентів, які підлягають обов’язковому тестуванню методом ПЛР на визначення наявності РНК вірусу SARS-CoV-2 (серед таких контингентів – працівники закладів освіти перед початком навчання в очній формі та інші). Даним наказом також  рекомендовано тестування методом ПЛР внутрішньо переміщеним особам та іншим контингентам. З метою подальшої взаємодії з закладами охорони здоров’я ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» опрацьований вищезазначений наказ МОЗ України.

 

Print Friendly, PDF & Email