Санітарно-епідемічна ситуація на території Дніпропетровської області за період з 21.10.2022р. по 27.10.2022р.


На території Дніпропетровської області за звітний тиждень зареєстровано 2282 випадків COVID-19 (інтенсивний показник на 100 тис. населення 71,9) проти 2835 (інтенсивний показник на 100 тис. 89,3) за попередній тиждень – у порівнянні з попереднім тижнем 2022 року захворюваність знизилась на 19,5%, у порівнянні з аналогічним періодом 2021 року – знизилась на 81,7% (за аналогічний тиждень 2021 року зареєстровано 12496 випадків, інтенсивний показник на 100 тис. населення 393,6).

Всього з початку пандемії (станом на ранок 28.10.2022) в області зареєстровано 342 127 лабораторно підтверджених випадків COVID-19. Показник захворюваності на COVID-19 складає 10781,3 на 100 тисяч населення. В загальній структурі захворілих з початку пандемії питома вага дорослого населення – 92,6%, дітей до 17 років – 7,4%. Померло 9995 хворих на коронавірусну хворобу СOVID-19. Всього одужали 327303 пацієнти.

На звітному тижні зареєстровано два спалахи коронавірусної хвороби COVID-19 у м.Кривий Ріг: в місці тимчасового розташування внутрішньо переміщених осіб (під час якого захворіло 12 осіб, в  тому числі 2 дитини) та в Комунальному закладі дошкільної освіти (під час якого захворіло 6 працівників дитячого закладу). При проведенні епідеміологічних розслідувань встановлені джерело інфекції (перші захворілі дорослі), причини виникнення епідемічних ускладнень. Протиепідемічні заходи тривають, ситуація залишається на контролі.

За даними епідеміологічного моніторингу захворюваність на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) знаходилась на сезонному рівні. До закладів охорони здоров’я області звернулося 9490 осіб (інтенсивний показник на 100 тисяч 302,35), що на 5,4% нижче  попереднього тижня та на 66% менше аналогічного тижня 2021 року. Показник захворюваності нижче епідемічного порогу на 49%. В загальній структурі захворілих на ГРВІ питома вага дітей складає 28%. До закладів охорони здоров’я госпіталізовано 758 хворих (що на 30% більше попереднього тижня),  у т.ч. 385 дітей (що в 2 рази більше попереднього тижня).

Захворюваність на гострі кишкові інфекції (ГКІ) у порівнянні з попереднім тижнем зросла на 5,6% та більше аналогічного тижня 2021 року на 13%. Всього зареєстровано 75 випадків (показник захворюваності на 100 тисяч населення 2,39). У віковій структурі захворілих, як і завжди, основна питома вага припадала на дітей до 17 років – 58% (43 випадки). Реєструвались переважно поодинокі та сімейні випадки. Спалахи гострих кишкових інфекцій не зареєстровані.

Захворюваність на вірусні гепатити поодинока. Зареєстровано 2 випадки на 2-х адміністративних територіях, інтенсивний показник 0,06 на 100 тисяч населення проти 8 випадків (інтенсивний показник 0,25 на попередньому тижні).

По вищезазначеним випадкам інфекційних захворювань керівництвом і фахівцями ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» забезпечено проведення епідеміологічних розслідувань та організовані протиепідемічні заходи у взаємодії з охороною здоров’я.

Продовжується робота по моніторингу стану охоплення щепленнями проти поліомієліту дітей від 6 місяців до 6 років з метою реагування на спалах поліомієліту в Україні – за даними програми ЕСОЗ в Дніпропетровській області станом на 17.10.2022 щеплено 9650 дітей, у т.ч. 3975 – дітей отримали 1 дозу, 5675 – отримали другу дозу (станом на 03.10.2022 – 9559 дітей). Очікуються оновлені дані з ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України».

Відповідно до наказів та службових листів МОЗ України у період військового стану ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» з 24.02.2022 здійснює заходи:

  • на особливому контролі щоденний моніторинг за станом інфекційної захворюваності та спалахами, радіаційний фон, якість питної води, яка подається населенню;
  • реагування на надзвичайні ситуації в сфері громадського здоров’я в межах повноважень; на обласному рівні та на рівні відокремлених структурних підрозділів функціонують відповідні лабораторії, сформовані групи епідеміологічного спостереження і контролю, дезінфекційні бригади, групи радіаційного спостереження та дозиметричного контролю, групи хімічного спостереження і контролю;
  • збір інформації з окремих питань санітарно-епідемічного благополуччя в пунктах тимчасового розміщення внутрішньо переміщених осіб (ВПО);
  • на місцевих рівнях здійснюється взаємодія з об’єднаними територіальними громадами, місцевими структурними підрозділами та закладами охорони здоров’я тощо, та інші завдання МОЗ України та ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України».

За результатами моніторингу за станом якості питної води та моніторингу гама-випромінювання на звітному тижні:

  • при бактеріологічному дослідженні питної води (щоденний моніторинг) нестандартні проби не виявлялись;
  • за результатами щоденного моніторингу питної води, у зв’язку з введенням нових нормативів, на ряду територій області відмічається їх перевищення за показниками забарвленості та каламутності у питній воді з поверхневих водойм (м. Дніпро, м. Кам’янське, м.Кривий Ріг, Апостолівський і Верхньодніпровський райони) та за показником присмаку на території Васильківського  та Царичанського районів  у питній воді з підземних джерел – але ці значення знаходяться на рівні багаторічних показників;
  • при дослідженнях питної води на фізико-хімічні показники (моніторингові дослідження, які проводяться 1 раз на тиждень) виявлялись нестандартні проби за 2-ма показниками: хлороформу та перманганатної окиснюваності, але вони є сталими протягом багатьох років, що пов’язано із наявністю органічних сполук у воді та знезараженням води хлором;
  • бригади радіаційного спостереження ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» працюють в посиленому режимі; гама-фон в контрольних точках вимірювань відповідає природному радіаційному фону області (тобто, не перевищує 20 мкР/год).

Зареєстровано два випадки отруєння дикорослими грибами в м.Кам’янське, постраждало дві особи. Також зареєстровано два випадки отруєння дикорослими грибами дітей  в м. Кривий Ріг (двоє постраждалих). Одна дитина (8 років) померла.

Print Friendly, PDF & Email