Санітарно-епідемічна ситуація на території Дніпропетровської області за період з 09.09.2022р. по 15.09.2022р.


 

На території Дніпропетровської області за звітний тиждень зареєстровано 1653 випадків COVID-19 (інтенсивний показник на 100 тис. населення 52,0) проти 970 (інтенсивний показник на 100 тис. 30,6) за попередній тиждень – зростання захворюваності  на 58,7 %.

Для порівняння за аналогічний тиждень 2021 року зареєстровано 1815 лабораторно підтверджених випадків COVID-19 (інтенсивний показник на 100 тис. населення 57,2).

Всього з початку епідемії (станом на ранок 16.09.22р.) в області зареєстровано 323731 лабораторно підтверджених випадків COVID-19. Показник захворюваності на COVID-19 складає 10201,6 на 100 тисяч населення. В загальній структурі захворілих з початку епідемії питома вага дорослого населення  – 92,9%, дітей до 17 років – 7,1%. Померло 9921 хворих на коронавірусну хворобу СOVID-19. Всього одужали 311 176 пацієнтів.

За даними епідеміологічного моніторингу з приводу ГРВІ (у тому числі підозр на COVID-19) до закладів охорони здоров’я області звернулося 6194 особи  (інтенсивний показник на 100 тисяч 197,3), що на 38% більше попереднього тижня та на 55% менше аналогічного тижня 2021 року. Серед дорослого населення захворюваність зросла на 40%, а серед дитячого на 33%. В загальній структурі захворілих на ГРВІ питома вага дітей складає 30%. До закладів охорони здоров’я з приводу ГРВІ госпіталізовано 292 хворих (у т.ч. 161 дитина), що вище попереднього тижня на 14% та 5% відповідно.

Захворюваність на гострі кишкові інфекції (ГКІ) по області, порівняно з попереднім тижнем, знизилась на 17% та нижче аналогічного тижня 2021 року на 24%. Всього зареєстровано 95 випадків ГКІ (показник захворюваності на 100 тисяч населення 3,03) проти 114 випадків (інт. пок. 3,6). Питома вага дітей до 17 років – 69% (66 випадків). Спалахи гострих кишкових інфекцій не зареєстровані.

На звітному тижні зареєстровано 5 випадків вірусного гепатиту,  інтенсивний показник 0,16 на 100 тисяч населення (що на 1 випадок більше попереднього тижня).

По вищезазначеним випадкам інфекційних захворювань керівництвом і фахівцями ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» забезпечено проведення епідеміологічних розслідувань та організовані протиепідемічні заходи у взаємодії з охороною здоров’я.

Продовжується робота по моніторингу стану охоплення щепленнями проти поліомієліту дітей від 6 місяців до 6 років з метою реагування на спалах поліомієліту в Україні – за даними програми ЕСОЗ в Дніпропетровській області станом на 11.09.2022р. щеплено 8464 дітей, у т.ч. 3468 дітей отримали 1 дозу, 4996 – отримали другу дозу  (станом на 04.09.2022р. – 8155 дітей).

Відповідно до наказів та службових листів МОЗ України у період військового стану ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» з 24.02.2022р. здійснює заходи:

  • на особливому контролі щоденний моніторинг за станом інфекційної захворюваності та епідеміями, радіаційний фон, якість питної води, яка подається населенню;
  • реагування на надзвичайні ситуації в сфері громадського здоров’я в межах повноважень; на обласному рівні та на рівні відокремлених структурних підрозділів функціонують відповідні лабораторії, сформовані групи епідеміологічного спостереження і контролю, дезінфекційні бригади, групи радіаційного спостереження та дозиметричного контролю, групи хімічного спостереження і контролю;
  • збір інформації з окремих питань санітарно-епідемічного благополуччя в пунктах тимчасового розміщення внутрішньо переміщених осіб (ВПО);
  • на місцевих рівнях здійснюється взаємодія з об’єднаними територіальними громадами, місцевими структурними підрозділами та закладами охорони здоров’я тощо, та інші завдання МОЗ України та ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України».

За результатами моніторингу за станом якості питної води та моніторингу гама-випромінювання на звітному тижні:

  • при бактеріологічному дослідженні питної води (щоденний моніторинг) нестандартні проби не виявлялись;
  • за результатами щоденного моніторингу питної води, у зв’язку з введенням нових нормативів, на ряду територій області відмічається їх перевищення за показниками забарвленості та каламутності у питній воді з поверхневих водойм (м. Дніпро, м. Кам’янське, м. Кривий Ріг, Апостолівський і Верхньодніпровський райони) та за показником присмаку на території Васильківського  та Царичанського районів  у питній воді з підземних джерел – але ці значення знаходяться на рівні багаторічних показників;
  • при дослідженнях питної води на фізико-хімічні показники (моніторингові дослідження, які проводяться 1 раз на тиждень) виявлялись нестандартні проби за 2-ма показниками: хлороформу та перманганатної окиснюваності, але вони є сталими протягом багатьох років, що пов’язано із наявністю органічних сполук у воді та знезараженням води хлором;
  • За період з 09.09 по 15.09.2022р. в закладах охорони здоров’я обстежено на холеру 95 осіб, в тому числі хворих з симптомами гострих кишкових інфекцій – результати негативні.
  • За звітний тиждень в ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» досліджено 54 проб води з об’єктів довкілля (у тому числі 21 проба води водоймищ та 33 проб стічної води) – вібріони не О1 групи, які не викликають захворювання на холеру, виділені в 3-х пробах води водоймищ (р. Дніпро, КЗК «Парк культури та відпочинку ім. Т. Г. Шевченко» (Монастирський острів); р. Кільчень  м. Підгороднє в зоні відпочинку; р. Дніпро  КЗК «Парк культури та відпочинку «Придніпровський» пляж).
  • бригади радіаційного спостереження ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» працюють в посиленому режимі; гама-фон в контрольних точках вимірювань відповідає природному радіаційному фону області (тобто, не перевищує 20 мкР/год).

З метою своєчасного реагування на можливі виникнення потенційних ризиків, недопущення ускладнення санітарно-епідемічної ситуації та водних спалахів, фахівці відокремленого структурного підрозділу «Криворізький районний відділ ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» приймають участь в організації знезараження питної води у пунктах тимчасово переміщених осіб, лікувальних закладах, укриттях та інших стратегічно важливих об’єктах, які розташовані у зонах підтоплення у Центрально-Міському та Інгулецькому районах міста Кривого Рогу.

З 15.09.2022 розширено перелік показників для дослідження за фізико-хімічними та мікробіологічними показниками у пробах питної води, які відбираються у Центрально-Міському та Інгулецькому районах.

У місті проводиться постійний радіаційний контроль та лабораторні дослідження проб атмосферного повітря. Посилено заходи щодо епідспостереження за інфекційними захворюваннями.

З населенням проводиться роз’яснювальна робота щодо шляхів знезараження питної води та профілактики інфекційних захворювань.

Ситуація у місті Кривому Розі під контролем. Заходи тривають.

 

Print Friendly, PDF & Email