Санітарно-епідемічна ситуація на території Дніпропетровської області за період з 04.08.2022р. по 11.08.2022р.


На території Дніпропетровської області за звітний тиждень зареєстровано 217 випадків COVID-19 (інтенсивний показник на 100 тис. населення 6,8) проти 105 (інтенсивний показник на 100 тис. 3,3) за попередній тиждень (зростання у 2 рази).

Всього з початку епідемії (станом на ранок 12.08.22р.) в області зареєстровано 319963 лабораторно підтверджених випадків. Показник захворюваності на COVID-19 складає 10082,8 на 100 тисяч населення. В загальній структурі захворілих з початку епідемії питома вага дорослого населення  – 92,9%, дітей до 17 років – 7,1%.

З початку епідемії померло 9906 людей з лабораторно підтвердженим захворюванням на СOVID-19. Всього одужали з початку епідемії 309695 пацієнтів.

За даними епідеміологічного моніторингу з приводу ГРВІ (у тому числі підозр на COVID-19) до закладів охорони здоров’я області звернулося 2 690 осіб (інтенсивний показник на 100 тисяч 85,70), що на 16,6% більше попереднього тижня. В загальній структурі захворілих на ГРВІ питома вага дітей складає 33%. До закладів охорони здоров’я з приводу ГРВІ госпіталізовано 170 хворих (у т.ч. 107 дітей), що вище попереднього тижня на 35%.

Захворюваність на гострі кишкові інфекції (ГКІ) по області, порівняно з попереднім тижнем, зросла на 7%. Всього зареєстрований 141 випадок ГКІ (показник захворюваності по області на 100 тисяч населення 4,49) проти 132 випадків (інтенсивний показник 4,21). Питома вага дітей до 17 років – 61,5% (85 випадків).

На звітному тижні зареєстровано 2 спалахи гострих кишкових інфекцій:

  • спалах в КЗО «Криворізький спеціалізований багатопрофільний навчально-реабілітаційний центр №1» ДОР», під час якого захворіло 7 дітей; хворі діти госпіталізовані в КНП «Криворізька інфекційна лікарня №1» КМР»;
  • спалах у побуті в м.Дніпро, під чай якого захворіло 5 дітей з однієї родини; хворі діти госпіталізовані в КНП «Міська дитяча клінічна лікарня №6» ДМР».

У зв’язку з реєстрацією спалахів проведені епідеміологічні розслідування, організовані протиепідемічні заходи. Ситуації залишаються на контролі.

На звітному тижні реєструвались також поодинокі випадки інфекційних захворювань, серед яких:

– 4 випадки вірусного гепатиту (інтенсивний показник 0,13 на 100 тисяч населення) проти 3 випадків (інтенсивний показник 0,1) на  попередньому тижні;

– випадок підозри на захворювання дифтерією у дорослої особи в м.Дніпро, після отримання негативних результатів діагностичних досліджень на дифтерію  молекулярно-генетичним (в ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ») та  бактеріологічним методами, хворій встановлено уточнений діагноз: «флегмона обличчя»;

– випадок правця у мешканки Миколаївської області, яка госпіталізована в КНП «Криворізька інфекційна лікарню №1» КМР». Про випадок проінформовано ДУ «Миколаївський ОЦКПХ МОЗ».

По вищезазначеним випадкам інфекційних захворювань керівництвом і  фахівцями ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» забезпечено проведення епідеміологічних розслідувань та організовані протиепідемічні заходи у взаємодії з охороною здоров’я.

Продовжується робота по моніторингу стану охоплення щепленнями проти поліомієліту дітей від 6 місяців до 6 років з метою реагування на спалах поліомієліту в Україні – за даними програми ЕСОЗ в Дніпропетровській області щеплено 6894 дітей.

Відповідно до наказів та службових листів МОЗ України у період військового стану ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» з 24.02.2022р. здійснює заходи:

  • на особливому контролі щоденний моніторинг за станом інфекційної захворюваності та епідеміями, радіаційний фон, якість питної води, яка подається населенню;
  • реагування на надзвичайні ситуації в сфері громадського здоров’я в межах повноважень; на обласному рівні та на рівні відокремлених структурних підрозділів функціонують відповідні лабораторії, сформовані групи епідеміологічного спостереження і контролю, дезінфекційні бригади, групи радіаційного спостереження та дозиметричного контролю, групи хімічного спостереження і контролю;
  • збір інформації з окремих питань санітарно-епідемічного благополуччя в пунктах тимчасового розміщення внутрішньо переміщених осіб (ВПО);
  • на місцевих рівнях здійснюється взаємодія з об’єднаними територіальними громадами, місцевими структурними підрозділами та закладами охорони здоров’я тощо, та інші завдання МОЗ України та ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України».

За результатами моніторингу за станом якості питної води та моніторингу гама-випромінювання на звітному тижні:

  • при бактеріологічному дослідженні питної води (щоденний моніторинг) нестандартні проби не виявлялись;
  • за результатами щоденного моніторингу питної води, у зв’язку з введенням нових нормативів, на ряду територій області відмічається їх перевищення за показниками забарвленості та каламутності у питній воді з поверхневих водойм (м. Дніпро, м. Кам’янське, Апостолівський і Верхньодніпровський райони) та за показником присмаку на території Васильківського району у питній воді з підземних джерел – але ці значення знаходяться на рівні багаторічних показників;
  • при дослідженнях питної води на фізико-хімічні показники (моніторингові дослідження, які проводяться 1 раз на тиждень) виявлялись нестандартні проби за 2-ма показниками: хлороформу та перманганатної окиснюваності, але вони є сталими протягом багатьох років, що пов’язано із наявністю органічних сполук у воді та знезараженням води хлором;
  • бригади радіаційного спостереження ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» працюють в посиленому режимі; гама-фон в контрольних точках вимірювань відповідає природному радіаційному фону області (12 мкР/год).

За період з 05.08. по 11.08.2022р. в закладах охорони здоров’я обстежено на холеру 143 хворих з симптомами гострих кишкових інфекцій – результати негативні.

За звітний тиждень в ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» досліджено 54 проби об’єктів довкілля (у тому числі 21 проба води водоймищ та 33 проби стічної води) – вібріони не О1 групи, які не викликають захворювання на холеру, виділені в 5-ти пробах води водоймищ (проби води з р.Кільчень в зоні відпочинку м. Підгороднє; р.Дніпро в районі спортбази на Мандриківській косі; р.Дніпро в районі пляжу КЗК «Парк культури та відпочинку Сагайдак»;. р.Дніпро в районі пляжу КЗК «Парк культури та відпочинку «Придніпровський»», пляж») та 1й пробі стічної води (стічна вода до очистки на очисних спорудах дільниці «Очисні споруди Першотравенського МЖКП», вул. Польова,1ш,  с.Миколаївка, Миколаївська ОТГ).

 

 

Print Friendly, PDF & Email