Архіви за днями: 22.07.2022


22 липня-Всесвітній день мозку (World Brain Day)

22 липня щорічно відзначається Всесвітній день мозку, який було засновано Всесвітньою федерацією неврології для підвищення обізнаності широкої громадськості про важливість здоров’я мозку. Людський мозок є головним органом нашої центральної нервової системи. Незважаючи на прогрес медицини та наукові відкриття у сфері вивчення головного мозку, дослідження нервової системи людини триває донині. Головний мозок і множинні аспекти, пов’язані з його роботою продовжують залишатися загадкою. Людський мозок має досить скромну вагу. На його частку припадає лише близько 2% від […]


ІНФОРМАЦІЯ ПРО ЯКІСТЬ ВОДИ ВОДОЙМИЩ В МЕЖАХ ПЛЯЖІВ НА ТЕРИТОРІЇ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ СТАНОМ НА 22.07.2022р. ( за період з 15.07.2022р. по 21.07.2022р.)

Державна установа «Дніпропетровський обласний  центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я  України»  продовжує здійснювати  лабораторний контроль за якістю води водоймищ в межах міських пляжів   Дніпропетровської області  в рамках соціально – гігієнічного  моніторингу. 


Серцево-судинні захворювання і діабет

Часто серцево-судинні захворювання є супутниками цукрового діабету. До яких саме серцево-судинних ускладнень може призвести цукровий діабет? Як нормалізувати артеріальний тиск? Як розпізнати і що робити при нападах стенокардії та інфаркту? Розповідає у відео Володимир Максимов, сімейний лікар та лідер команди “Мисливці за діабетом” у Рівненській області. Більш детально можна переглянути у відеоролику ЦГЗ України за посиланням: www.facebook.com/watch/?v=731874298242789  


Правець – екстрена вакцинація

МОЗ України підготував серію матеріалів про екстрену вакцинацію, щоб ви знали як захистити себе навіть після контакту зі збудником інфекції. В Україні екстрену вакцинацію можна зробити від правця, сказу, кору, вітрянки, дифтерії та гепатитів А та В. Дізнавайтесь, що зробити, якщо був контакт з хворим, вкусив собака чи є ризик зараження правцем? Перший пост присвячений екстреному захисту від правця.


Сказ – екстрена вакцинація

МОЗ України підготував серію матеріалів про екстрену вакцинацію, щоб ви знали як захистити себе навіть після контакту зі збудником інфекції. В Україні екстрену вакцинацію можна зробити від правця, сказу, кору, вітрянки, дифтерії та гепатитів А та В. Дізнавайтесь, що зробити, якщо був контакт з хворим, вкусив собака чи є ризик зараження правцем? Ось пост присвячений екстреному захисту від сказу.


Щодо результатів моніторингових досліджень навколишнього середовища 

Питна вода за фізико-хімічними та мікробіологічними показниками в м. Дніпро та Дніпропетровській області залишається безпечною для споживання населенням. Станом на ранок  22.07.2022 рівні зовнішнього гамма – випромінювання складають: по м. Дніпро – 11-12 мкР/год; по Дніпропетровській області – 10-15 мкР/год, що не перевищує значень природного радіаційного фону, характерного для території Дніпропетровської області ( до 20 мкР/год ).